Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Soutěže > KONTEXT - ANJ
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

KONTEXT - ANJ

Ve dnech 11. a 12. ledna 2024 proběhlo na Západočeské univerzitě v Plzni finálové kolo soutěže KONTEXT, krajské on-line soutěže v porozumění anglickému odbornému textu. Soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni, konkrétně s Ústavem jazykové přípravy a Odborem celoživotního a distančního vzdělávání. V současném školním roce proběhl již pátý ročník soutěže, tentokrát na téma Umělá inteligence a automatizace.

Nejprve se během listopadu 2023 uskutečnila na středních školách 4 kola on-line testů. Pod dohledem učitelů zodpovídalo otázky k textům celkem 3 761 žáků z 33 škol. Žáci byli rozděleni podle typu školy a ročníku do 5 kategorií. Vítězové školních kol pak postoupili do finále.

Finálové kolo se uskutečnilo v prostorách Západočeské univerzity v Plzni. Soutěžící řešili závěrečný on-line test v počítačové učebně. V každé kategorii pak postoupilo pět nejúspěšnějších do posledního ústního kola před komisi, která rozhodla o konečnémpořadí.  Všichni umístění na stupních vítězů obdrželi poukázky na nákup elektroniky od Plzeňského kraje a poukázky na jazykové kurzy Mezinárodní letní jazykové školy Západočeské univerzity v Plzni.

Z naší školy se do finálového kola propracovali žáci Petr Řezáč ze 2. ročníku oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje a Daniel Regner ze 2. ročníku oboru Mechanik elektrotechnik. Obsadili 3. a 4. místo. Gratulujeme

kontext1
kontext2
kontext3
kontext4
kontext5
kontext6
kontext7
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01