Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Aktuálně > Den Země 2020
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Den Země 2020

Den země 22. duben 2020

Den Země dnes slaví padesáté výročí. Ke Dni Země se připojuje více než miliarda lidí ve 175 státech světa bez ohledu na víru či národnost. Letos je zaměřen na digitální úklid. I ve virtuálním světě totiž existuje znečištění, které ovlivňuje reálné prostředí. Zapojit se může každý!

Praktickým cílem letošního svátku je uspořádat si své digitální prostředí a smazat z elektronických zařízení všechny nepotřebné informace, které se postupem času staly odpadem. Často si totiž neuvědomujeme, že i v digitálním světě existuje znečištění, které ovlivňuje reálné prostředí. Téměř všechny online aktivity přitom zvyšují naši uhlíkovou stopu. Odhaduje se, že do roku 2025 budou úložiště dat (především jejich chlazení) využívat pětinu veškeré vyrobené energie a stanou se jedním z největších světových znečišťovatelů. Digitální úklid tak má velmi reálný základ a efekt. Odstraněním digitálního odpadu uvolníme úložiště ve svých zařízeních, což je zrychlí a ušetří drahocenný čas. Organizovaný digitální pracovní prostor vede mimo jiné k lepší orientaci a tím i zvýšení produktivity. Můžete se při tom také inspirovat a objevit zapomenuté nápady, které by jinak skončily v „křemíkovém nebi“.

Chcete-li se také připojit, vyčistěte svoje zařízení od zbytečného nepořádku (staré fotografie, filmy, nepoužívané aplikace, nepřečtené e-maily, zkrátka soubory, které již nepotřebujete) a zadejte množství gigabajtů, které jste odstranili na webu digital.worldcleanupday.org. Tímto způsobem můžeme vyčíslit naši společnou úsporu – celosvětově, v jeden den! Je to jen na vás!

Pokud byste chtěli udělat víc - můžete vyrazit na procházku do přírody - přibalte rukavice, pytel na odpadky a můžete pomoci úklidem svého okolí nebo prostě jen udělat v přírodě zajímavé foto. Možno zaslat fotografie, následně popřípadě vytvořím prezentaci. Hezký den.🙂 JW

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01