Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Soutěže > KONTEX - soutěž v anglickém jazyce
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

KONTEX - soutěž v anglickém jazyce

12.–13. ledna 2023 proběhla na Západočeské univerzitě v Plzni finálová kola 4. ročníku krajské on-line soutěže KONTEXT zaměřené na porozumění odbornému anglickému textu. Soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni.

V průběhu podzimu 2022 se na středních školách konala čtyři soutěžní kola, při kterých žáci pod dohledem vyučujících absolvovali on-line testy zaměřené na čtení s porozuměním. Těchto kol se zúčastnilo více než 2500 žáků z 28 škol. Soutěžící byli rozděleni do 5 kategorií podle typu školy a věku. Nejúspěšnější účastníci postoupili do finálového kola, které se konalo na Západočeské univerzitě v Plzni.

Ve finále všichni soutěžící nejprve řešili on-line test, na základě kterého postoupilo z každé kategorie pět účastníků s nejvyšším počtem získaných bodů. Poslední, ústní kolo probíhalo před komisí, jež rozhodla o konečném pořadí.

Naši školu reprezentoval žák 1. ročníku oboru Mechanik elektrotechnik Daniel Regner, který se propracoval mezi pět nejúspěšnějších řešitelů ve své kategorii v posledním kole a obsadil krásné 4. místo.

kontex
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01