Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Soutěže > Matematika je hra
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Matematika je hra

20. 4.  2016 se šest žáků z oboru Podnikání zúčastnilo soutěže  "Matematika je hra",   kterou pořádá každoročně  Střední průmyslová škola dopravní v  Plzni. Výrazného úspěchu v konkurenci středních škol a gymnázia dosáhla dvojice žáků A. Beneš a V. Karel, kteří se umístili na třetím místě. I umístění dalších našich zúčastněných  žáků na 10. - 12.místě  (z 23 soutěžících družstev) lze považovat za velmi pěkný výsledek.

Soutěž se skládá ze tří základních částí: v první části soutěžící řeší písemný znalostní test. Druhou část tvoří test logických úloh a hlavolamů. Tyto testy mají pomoci žákům prověřit si nejen své základní matematické vědomosti, ale hlavně logické myšlení a aplikaci osvojených znalostí. Třetí částí byla prezentace vylosovaného matematického pojmu (např. čtverec, válec atd). Hodnotí se nejen vyřešení, ale i způsob vysvětlení. Tato  soutěž má ukázat, že matematika je zajímavý a aplikovatelný předmět do života a bezesporu přispívá k úspěšnému prezentování vědomostí a schopností žáků.

1
2
3
4
5
6
7
8
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01