Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Aktuálně > Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana u nás ve škole v Domažlicích
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana u nás ve škole v Domažlicích

Ve středu 25. ledna 2017 zavítal v rámci své třídenní návštěvy regionu pan prezident do naší domažlické školy. Vyčkávací atmosféra před příjezdem prezidentské kolony byla plná adrenalinu. Před školou a všude uvnitř byla Policie ČR, ochranka, novináři, natáčecí štáby, spousta fotografů ..... Kolona přijela přímo před vchod do školy, naše paní ředitelka pana prezidenta uvítala, dostala od něj kytici a doprovodila ho ke vstupu do školy. Tady už na něj čekal uvítací špalír žáků a krojovaní žáci mu nabídli na přivítanou chodský koláč. Pak pan prezident prošel špalírem do jedné z učeben, kde už na něj čekali ředitelé středních škol z našeho kraje. Všichni žáci školy se mezitím přesunuli do tělocvičny, společně se žáky dalších dvou domažlických škol. Zde již bylo vše připraveno na následnou besedu pana prezidenta se žáky. Po krátkém úvodu měli žáci možnost pokládat dotazy. Ptali se jak na vážná témata - migrační krize, EET, protikuřácký zákon, názor na ozbrojování občanů, zavedení Eura u nás, až po témata nevážná - kde a za kolik se pan prezident nechává stříhat, zda se s ním mohou vyfotit, jak oslavil včerejší svátek či jeho názor na skupinu Ortel nebo gotickou subkulturu. Padl i dotaz na to, jak by pan prezident podporoval technické obory na školách. Zde se vyjádřil především na podporu vysokých mezd v technických profesích, zaručenou jistotu zaměstnání a duální systém vzdělávání - příprava žáků přímo ve firmách.
Jeho odpovědi byly velmi pohotové, vtipné, smích zněl tělocvičnou velmi často, ale také velmi zasvěcené, s obrovským celkovým přehledem o dění a znalostmi z kultury a historie.
Na závěr předali žáci školy panu prezidentovi dárky, které pro něj osobně vyrobili a zdálo se, že byl opravdu upřímně potěšen a překvapen.
A pak už následovalo rozloučení, nasedání do aut, závěrečné zamávání a kolona se rozjela do Kdyně, kde program pana prezidenta pokračoval.
DSC_0006
DSC_0007
DSC_0010
DSC_0013
DSC_0018
DSC_0034
DSC_0047
DSC_0064
DSC_0066
DSC_0067
DSC_0074
DSC_0080
DSC_0094
DSC_0096
DSC_0098
DSC_0101
DSC_0114
DSC_0115
DSC_0726
DSC_0727
DSC_0728
DSC_0730
DSC_0733
DSC_0735
Stránky: 1 2 3 
IMG_2457
IMG_2458
IMG_2461
IMG_2464
IMG_2467
IMG_2469
IMG_2470
IMG_2474
IMG_2475
IMG_2476
IMG_2477
IMG_2478
IMG_2480
IMG_2485
IMG_2487
IMG_2488
IMG_2489
IMG_2493
IMG_2494
IMG_2497
IMG_2498
IMG_2500
IMG_2501
IMG_2503
Stránky: 1 2 

Z Domažlického Deníku :

Zeman besedoval se studenty: Kadeřník ho stříhá za 700 korun

Domažlice – Kdo je prezidentským kadeřníkem, zda by se lidé měli ozbrojovat, měla by být Evropa federací nebo co si prezident myslí o skupině Ortel? Různorodé otázky padaly při besedě Miloše Zemana se studenty domažlických středních škol.

včera 16:32
SDÍLEJ:
Student oboru kadeřník z domažlického SOU Jiří Petík se prezidenta zeptal, kdo se stará o jeho vlasy.

Student oboru kadeřník z domažlického SOU Jiří Petík se prezidenta zeptal, kdo se stará o jeho vlasy.Foto: Deník/ Josef Babor

Studentka Kokaislová z domažlického gymnázia se zajímala o jeho názor na možné volnější ozbrojování civilistů v případě ohrožení jejich osobní bezpečnosti a pro případnou obranu při teroristických útocích. „Dodatek americké ústavy říká, že každý svéprávný občan má právo na svoji zbraň. Mně to připadá rozumné. Když jsem se dozvěděl například o vraždách v pařížském klubu Bataclan, tak mě napadlo, že kdyby tam měl někdo zbrojní průkaz a v kapse pistoli, tak by tam nebylo takové masové vraždění, ke kterému došlo. I policisté říkají, že nemohou být všude. A pokud policistům pomohou ozbrojení občané, nejen v případě teroristického útoku, ale vzpomeňte si třeba na útok v Uherském Brodě, tak by to mohla být výhoda. Mimochodem, moje manželka má také pistoli."

Student oboru kadeřník z domažlického SOU Jiří Petík (na snímku) se prezidenta zeptal, zda je spokojen se svým kadeřníkem, ke kterému chodí.

„Mám dobrého kadeřníka, jmenuje se Sebastian, chodí mně stříhat jednou měsíčně, doufám, že je to na mě trochu vidět. Jeho honorář je asi stonásobně nižší než je honorář kadeřníka francouzského prezidenta F. Hollanda. Nedávno byl v Praze a vzhledem k tomu, že nedávno proběhla aféra s neskutečně velkým platem jeho kadeřníka, tak jsem semu pořád díval na těch pár chlupů na hlavě a přemítal jsem, za co vlastně tomu kadeřníkovi platí. Já mám ještě bohatý, hustý vlas, takže když mě Sebastian ostříhá, tak včetně dýška dostane 700 korun. Je to asi dost, v Novém Veselí na Vysočině mě ostříhali za 60 korun, ale zase moje žena říkala: Nevycházej aspoň 14 dní z domu, protože vypadáš jako oškubaná slepice," odpověděl prezident.

Zeman v odpovědi na otázku studenta Tomáše Vašíčka z domažlického gymnázia týkající se možné budoucí evropské federace řekl, že Evropská unie už je svým způsobem federací: „Lisabonská smlouva je takovou její ústavou. Je to federace velice neschopná a vedená neschopnými lidmi. Důkazem je to, že nebyla schopná až dosud chránit své vnější hranice. I dobrá myšlenka může mít špatné provedení, což je případ EU."

Mladého truhláře zajímalo, co si prezident myslí o kontroverzní skupině Ortel:
„V životě jsem neslyšel ani jednu jejich písničku, ale férově respektuji, že tato skupina skončila na druhém místě v anketě Zlatý slavík. Ať se nám to líbí nebo nelíbí, respektujme, že je někdo úspěšný v nějaké soutěži. Neříkám, že se skupinou Ortel nesouhlasím, protože ji neznám. Moje oblíbená skupina je Abba," uzavřel Miloš Zeman.

Autor: Josef Babor
Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/zeman-besedoval-se-studenty-kadernik-ho-striha-za-700-korun-20170126.html

Prezident říká věci napřímo, imponuje jeho fanynce

Domažlice – Nikola Michálková z oboru mechanik seřizovač CNC strojů se ve čtvrteční  diskuzi studentů s prezidentem na domažlickém učilišti přihlásila jako první.

dnes 13:46
SDÍLEJ:
Nikola Michálková

Nikola MichálkováFoto: Deník/ Josef Babor

Překvapila tím, že se na Zemana neobrátila s dotazem, ale prosbou, zda se s ním může na pódiu vyfotit.

Prezident jí společný snímek přislíbil po skončení besedy a svůj slib splnil.

„Byly jsme vyzváni, abychom si připravili otázku. Nezdálo se mi vhodné hned první otázkou se ptát na politiku, nikdo se nechtěl přihlásit, a protože pan prezident je vtipný člověk, tak jsem si dodala odvahy a zeptala se, zda se se mnou vyfotí," popsala Deníku studentka a pokračovala: „Šla jsem se dopředu zeptat i ochran-ky, zda mě k prezidentovi pustí. Oni řekli, že ano, pokud bude souhlasit. Byla jsem nervózní, je tu hodně televizí a byla jsem první, kdo mluvil. Udělala jsem to i proto, že mě se líbí jeho výroky, považuji ho za prezidenta lidu, říká si to, co si myslí a nezaobaluje to, jako to dělají jiní politici."

Společný snímek vytvořil člověk z prezidentova týmu, Nikole ho později pošle pověřený pracovník z hradní kanceláře. 

Autor: Josef Babor

 
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01