Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Soutěže > Soutěž robotiky
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Soutěž robotiky

Soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se ZČU Plzeň a Techmania Science Center Plzeň.
úkolem žáků bylo v rámci čtyřčlenného týmu sestavit ze stavebnice robota, který bude pomocí senzorů schopen absolvovat předem neznámou trať. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, přičemž žáci středních škol soutěžili za své školy a týmy žáků ze základních škol soutěžily pod hlavičkou střední školy, kam dochází na technické kroužky.

Závody robotů probíhaly na čtyřech drahách najednou. Dvě dráhy byly určeny pro týmy SŠ a dvě pro týmy ZŠ.  Závod byl rozdělen na dvě části – na kvalifikační kolo, kterého se zúčastní všechny týmy a finálové kolo, do kterého postoupilo 6 nejlepších týmů ze ZŠ a 6 nejlepších týmů ze SŠ. Každý tým měl k dispozici 8 minut, za kterých musel zajet co nejrychlejší kolo.

Z naší školy se soutěže zúčastnili žáci Patrik Švihla a Martin Haas z prvního ročníku a Tomáš Týml a Jan Šlais ze 2. ročníku oboru Elektromechanik. S výrobou robota a přípravou na soutěž jim pomáhal učitel odborného výcviku pan Bartoš. Mezi 16 soutěžícími družstvy ze škol plzeňského kraje se umístili na 7. místě.

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01