Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice, škola stod
Domovská stránka > O nás > Aktuálně > Závěrečná konference projektu
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Závěrečná konference projektu

   „SOU Domažlice je jednou z mála škol v plzeňském kraji, která si takzvaně umí sáhnout pro peníze z Evropských sociálních fondů“ …. to jsou slova zástupců Plzeňského kraje, kteří se ve čtvrtek 12. února zúčastnili závěrečné konference jednoho z končících projektů z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v SOU Domažlice.

   O tom, že jsou to slova pravdivá, svědčí fakt, že naše škola získala za posledních několik let kolem 30 milionů Kč v různých projektech strukturálních fondů EU, které byly investovány především do vybavenosti a modernizace odborného výcviku i teoretické výuky žáků školy.

   Aktuálně končící projekt se týkal službových oborů – Kadeřník, Kosmetička, Kuchař – číšník, Gastronomie a Podnikání. Dva roky vytvářeli v rámci tohoto projektu pedagogičtí pracovníci interaktivní výukové materiály v sedmi modulech a pořídili k nim pro praktickou implementaci do výuky nejmodernější pomůcky.

   Ve škole v Domažlicích tak např. získali do školního kadeřnictví microkameru, pomocí které mohou zákazníkům provádět komplexní analýzu vlasu a vlasové pokožky a na základě této diagnózy pak doporučit nejvhodnější kadeřnické služby. Školní kosmetický salon pořídil přístroj na suchou pedikůru, který provádí klasická ošetření výbrusem vysokofrekvenční frézkou. Cvičná školní kuchyně pro odborný výcvik gastro oborů byla doplněna o moderní konvektomat s vakuovou balírnou potravin a grilovací desku.

   Stodská škola rozšířila vybavení školního kadeřnictví o horké nůžky – zařízení, které při střihu zatavuje konečky vlasů a výrazně je tak zpevňuje a zkvalitňuje, dále o regenerační žehličku vlasů za studena, zařízení na zahušťování a prodlužování vlasů a přístroj oxyskin, který aplikuje kyslík s léčivým tonikem do vlasové pokožky a ovlivňuje tak kvalitu a růst vlasu.

Výcviková školní kuchyně byla doplněna o pokladní systém pro restauraci, včetně mobilního terminálu, na kterém se žáci naučí používat nejmodernější IT technologie v restauračním provozu. Dále škola zakoupila interaktivní tabuli a programové vybavení pro výuku odborných ekonomických předmětů.

   Veškeré nové vybavení službových oborů si může veřejnost samozřejmě přijít osobně vyzkoušet do našich provozoven ve Stodě a v Domažlicích.

   Většinu novinek předvedli pracovníci školy právě na závěrečné konferenci projektu. Zároveň zde každý pracovní tým představil svůj modul formou prezentace. Konferenci navštívili jako hosté zástupci Plzeňského kraje – Ing. Holan,vedoucí oddělení OPVK a Ing. Vacikar z OŠMT, dále místostarosta města Domažlice p. Antoš, ředitel Úřadu práce Domažlice Ing. Písařík, ředitelka OHK Domažlice p. Votavová, za školskou radu Ing. Polívka a pozvání přijala zástupkyně firem p. Vogeltanzová. Hosté ve svých vystoupeních velmi kladně hodnotili jak samotné výstupy prezentovaného projektu, tak celkové dlouholeté zapojení školy do projektů ESF a ocenili tak práci ředitelky školy Mgr. Buršíkové i pedagogických pracovníků.

IMG_20150212_130539
IMG_20150212_130625
IMG_20150212_131406
IMG_20150212_145108
IMG_20150212_150036
IMG_20150212_150324
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 377 901 657 adresa skola@soudom-stod.cz bod
SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
Škola Stod, Plzeňská 322, 333 01